Víte, že Římskokatolická farnost Ostrava - Hrabová má vlastní erb?

Již od vzniku heraldiky v první polovině 12. století provázejí katolickou církev heraldická znamení, jež se těšila všeobecné úctě a jež byla hojně užívána například na zbroji rytířů, zástavách či pečetích. Církevní heraldický erb mohou v současnosti používat v listinách či při různých jiných příležitostech všichni vysvěcení duchovní všech stupňů, od jáhnů a kněží až po papeže, přičemž se vždy mění struktura erbu v závislosti na dosažené církevní hodnosti. Vlastní erby využívají od středověku také církevně-správní a jurisdikční jednotky římskokatolické církve, arcidiecéze, diecéze, opatství, řádové kapituly, děkanáty a farnosti.

Erb vytvořil v prosinci 2014 Martin Slepička, a byl schválen R. D. Mgr. Adrianem Wykrętem dne 31. 12. 2014 podle kánonu 532 a 540 Kodexu kanonického práva.

PDF dokument: